niedziela, 24 listopada 2013

Charo

Na wstępie chcę Wam podziękować że wciąż tu zaglądacie. Nie będę ukrywać że moje niezbyt częste bywanie w całym tym świecie, nie wklejanie nowości, to po prostu problemy finansowe. Co tu ukrywać, większość ludzi je ma, ale u mnie niestety wiąże się z tym, że nie moge tworzyć, i pokazywać Wam częściej swoich tworów.
Ale , jak już coś zrobiłam, z czego jestem zadowolona, to pokazuję. Lubię odkrywać nowe kamienie. Teraz odkryłam czaroit, przepiękny minerał, który przeważnie występuje w odcieniach fioletu, różu, wszystko w różnych tonacjach.  Jest to dośc rzadki kamień, występuje tylko w jednym miejscu na planecie Ziemia :), w Rosji, na Syberii. Jego nazwa pochodzi od rzeki Charo, nad którą został odkryty. Kamień ten ma dośc spore właściwości, również zdrowotne. Ale tu zachęcam Was do samodzielnej lektury. Czaroit w moim wisiorze jest nieco ciemniejszy, pokusiłabym się nawet o stwierdzenie że granatowo, fioletowo, różowy, choć żeby znaleźć róż trzeba się mocno przyglądać ;)
Czaroit, srebro, 999, 930,Zbliżają się święta, ja  w tym roku klimat świąt chciałam poczuć wcześniej. Cieszy mnie każda myśl o nich, nawet myśl o głupich światełkach przed domem, o choince, daje mi wiele radości. I Wam takiej radości też życzę :)

12 komentarzy:

 1. Bardzo elegancki wisior :-))) Piękna jak zawsze oprawa, niby masywna a jednak delikatna :-))) Pozdrawiam cieplutko :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki piękny! Zaparło mi dech.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekny jak zwykle, sama nie wiem co innego mogłabym napisac :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzenko oby troski poszly sobie i niech Magia swiat da ci powera do tworzenia :) bo przed nami kolejny zjawiskowy wisior!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. ... czaroit, niech sobie tam czaruje, lecz w tym srebrnym zestawieniu i tak "gra ... drugie skrzypce" ... :D

  OdpowiedzUsuń
 6. No tak bywa, że niestety nasze pasje oprócz zapału wymagają jeszcze niemałych nakładów finansowych... Piękny wisior Marzenko! Jak zwykle jestem pod wrażeniem Twoich zdolności :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję ślicznie za miłe słowa :) Coraz częściej myślę że teraz może być już tylko lepiej, i mam nadzieję że tak będzie ;)

  OdpowiedzUsuń